Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Przestało działać poziomowanie ksenonów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Przestało działać poziomowanie ksenonów.

    maro rs, Myślę nad spojlerem od dłuższego czasu ,ale żeby to dobrze zrobić trzeba odkręcić torxy którymi jest przymocowany perfidnie do klapy :? . Boję się że mogą wykruszyć farbę przy odkrecaniu.

  • #2
    [O2] Przestało działać poziomowanie ksenonów.

    Witam.
    Chciałem dziś wymienić lewy reflektor ksenonowy. W zakupionym używanym nie było żarówki i przetwornicy. Okazało się, że w moim reflektorze i zakupionym są przetwornice z różnymi wtyczkami więc żeby sprawdzić nową lampę wymontowałem przetwornicę z żarówką z prawej lampy (tam była przetwornica na taką samą wtyczkę) i założyłem do nowej lewej. Po podłączeniu lampy i odpaleniu auta lampa nie poziomowała się normalnie tylko trochę się obniżała. Odpaliłem auto może 3-4 razy i za każdym razem to samo, aż soczewka przestała się w ogóle poruszać. (Odpalałem auto tylko z jedną założoną lampą. Czy to błąd?)Przełożyłem przetwornicę z powrotem do mojej lampy i założyłem obie stare lampy na miejsce ale teraz lampy nie poziomują się. Czy pozostaje mi tylko diagnostyka na komputerze czy po prostu coś źle zrobiłem i można to w warunkach domowych przywrócić do stanu poprzedniego? Czy wymiana lampy wiąże się z programowaniem na komputerze? Czy po założeniu innej lampy wszystko powinno się samo uruchomić bez problemu? Czy to może sugerować uszkodzenie w zakupionej lampie?
    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Darek_81 coś mi się wydaje, że raczej bez podpięcia pod kompa się nie obejdzie.
      Być może odpięcie aku na jakiś czas wykasuje błędy, ale najprościej i najszybciej byłoby podpiąć pod kompa.

      Komentarz


      • #4
        Na ile spróbować odłączyć? Wystarcza chwila czy trzeba odczekać jakiś czas na skasowanie pamięci?
        Zastanawia mnie czy jak podłączam inną lampę to wszystko ustawia się samo czy trzeba coś ustawiać komputerem. Myślałem, że jak podłączę inną lampę to będzie się sama ustawiać a ona tylko po trochu się opuszczała.

        Komentarz


        • #5
          jak odłączałeś lampę i odpalałeś na jednej to się zgubiły nastawy podstawowe
          komputer i jazda...z ustawieniami
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Witam.
            Lampy już ustawione za pomocą komputera.
            Przy okazji pytania na przyszłość:
            -jeśli zamierzam podmieniać lampy w przyszłości to zawsze mają być obie podłączone przy odpalaniu?
            -czy ma znaczenie jeśli podłączam prawą lampę w miejsce lewej? (jednocześnie 2 prawe na przykład, bo wtyczki pasują)?
            -czy lampy muszą być zamontowane w swoich miejscach przy odpalaniu czy mogą sobie swobodnie leżeć.
            Na koniec chciałbym się przy okazji zapytać aby jeśli to możliwe łatwo mi ktoś wytłumaczył jaki kabel potrzeba do diagnostyki takiej skody? Przy ewentualnych późniejszych problemach mógłbym więcej informacji udzielać na forum po wcześniejszej diagnozie auta. Przeglądając forum widzę, że chyba są jakieś zaawansowane sprzęty i takie prostsze do domowego użytku? Jakie wiążą się z tym koszty?
            Pozdrawiam.

            Komentarz


            • #7
              po włączeniu zapłonu muszą być zapięte wtyczki na lampach
              obojętnie czy dwie lewe czy prawe, czy na stole w ręku czy w aucie
              po prostu dwie podłączone przy zapłonie
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X